В Україні поновили обов’язкове подання звітності до Держстату

Кабінет Міністрів відновив обов’язкове подання фінансової та статистичної звітності до Державної служби статистики України. Це передбачено змінами до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».

Хто має подавати звітність

За інформацією Держстату, обов’язок стосується всіх підприємств, установ і організацій, що підпадають під державне статистичне спостереження. До цього переліку входять і фізичні особи-підприємці (ФОП).

Зокрема, вони повинні подавати:

  • Форма 1-П (місячна) «Звіт про виробництво промислової продукції за видами» – щомісяця до 10 числа наступного місяця.
  • Форма 51-пас (двічі на рік) «Обстеження ФОП, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті» – до 25 травня та 25 листопада.
  • Форма 51-вант (двічі на рік) «Обстеження ФОП, що здійснює вантажні автомобільні перевезення на комерційній основі» – до 25 квітня та 25 жовтня.

Строки подання та відповідальність

Усі підприємства, які не подавали звітність у 2022–2025 роках, мають три місяці, щоб відзвітувати за весь пропущений період.

Перевірити перелік необхідних форм і строки їх подання можна в «Кабінеті респондента» на сайті Держстату. Там відображається індивідуальний список звітів для кожного суб’єкта господарювання.

Як подати звітність

Подання можливе у два способи:

  1. Через онлайн-сервіс «Кабінет респондента» на сайті Держстату.
  2. За допомогою програмного забезпечення, яке підприємство використовує для звітності.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *