Кабінет Міністрів відновив обов’язкове подання фінансової та статистичної звітності до Державної служби статистики України. Це передбачено змінами до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».

Хто має подавати звітність
За інформацією Держстату, обов’язок стосується всіх підприємств, установ і організацій, що підпадають під державне статистичне спостереження. До цього переліку входять і фізичні особи-підприємці (ФОП).
Зокрема, вони повинні подавати:
- Форма 1-П (місячна) «Звіт про виробництво промислової продукції за видами» – щомісяця до 10 числа наступного місяця.
- Форма 51-пас (двічі на рік) «Обстеження ФОП, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті» – до 25 травня та 25 листопада.
- Форма 51-вант (двічі на рік) «Обстеження ФОП, що здійснює вантажні автомобільні перевезення на комерційній основі» – до 25 квітня та 25 жовтня.
Строки подання та відповідальність
Усі підприємства, які не подавали звітність у 2022–2025 роках, мають три місяці, щоб відзвітувати за весь пропущений період.
Перевірити перелік необхідних форм і строки їх подання можна в «Кабінеті респондента» на сайті Держстату. Там відображається індивідуальний список звітів для кожного суб’єкта господарювання.
Як подати звітність
Подання можливе у два способи:
- Через онлайн-сервіс «Кабінет респондента» на сайті Держстату.
- За допомогою програмного забезпечення, яке підприємство використовує для звітності.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
