ДБР викрило керівника надлісництва на Черкащині на вимаганні «данини» з підлеглих

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику одного з надлісництв філії «Центральний лісовий офіс» ДП «Ліси України», який змушував підлеглих щомісяця передавати йому відсоток від заготовленої деревини.

Схема вимагання

За даними слідства, у травні 2025 року на службовій нараді керівник відкрито оголосив підлеглим, що вони мають віддавати 5% від обсягу заготовленої деревини, помножені на одну тисячу. Визначені суми потрібно було передавати йому або його заступнику до 15 числа кожного місяця.

Один із лісничих відмовився брати участь у схемі та звернувся до ДБР. У липні правоохоронці задокументували перші факти передачі хабарів. У серпні керівника затримали під час отримання 30 тис. грн — другої частини «данини» на загальну суму 60 тис. грн.

Докази та розслідування

Під час обшуків у службових кабінетах, будинках та автомобілях посадовців вилучено документи, печатки та інші докази протиправної діяльності.

Начальнику надлісництва повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди у великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб). Санкція статті передбачає до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Слідчі встановлюють повний перелік працівників, яких змушували платити «данину», а також суму збитків, що мають бути відшкодовані державі.

Процесуальне керівництво у справі здійснюють прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *