21 серпня 2025 року наглядова рада АТ «НАЕК «Енергоатом» задовольнила заяву в.о. голови правління компанії Петра Котіна про припинення повноважень. Виконання обов’язків керівника підприємства тимчасово покладено на генерального директора Рівненської АЕС Павла Ковтонюка.

Призначення Ковтонюка
У компанії пояснили, що таке рішення ухвалене задля безперервного управління «Енергоатомом» та належної підготовки до осінньо-зимового періоду. «Пан Ковтонюк володіє досвідом і професійними якостями, необхідними для цієї ролі, що дозволить забезпечити стабільну роботу компанії», – йдеться у повідомленні.
Нові управлінські посади
Крім цього, «Енергоатом» ініціював створення трьох нових ключових посад:
- головного операційного директора (COO);
- віцепрезидента з питань управління та етики;
- віцепрезидента з фінансів та стратегії.
У компанії зазначають, що це дозволить посилити менеджмент і запровадити сучасні підходи до корпоративного управління.
Тимчасове правління
До обрання та призначення постійних членів правління наглядова рада затвердила тимчасове правління у складі п’яти осіб:
- Павло Ковтонюк — генеральний директор філії «ВП РАЕС», в.о. голови правління;
- Наталія Вашетіна — головний бухгалтер «Енергоатома»;
- Вячеслав Стоянов — генеральний директор філії «ВП ПАЕС»;
- Олександр Остаповець — т.в.о. першого віцепрезидента – технічного директора;
- Хартмут Якоб — віцепрезидент компанії.
Контекст
Петро Котін, який очолював компанію з 2020 року, останнім часом виконував обов’язки голови правління. Його відставка відкрила шлях до кадрових змін і трансформації управління найбільшим оператором атомних електростанцій України.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
