Внутрішньо переміщені особи, які втратили житло на тимчасово окупованих територіях, зможуть отримати компенсацію від держави у розмірі до 2 млн грн. Про це повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, спершу допомога буде доступною для осіб зі статусом учасника бойових дій та для людей з інвалідністю внаслідок війни. Надалі програму планують поширити на ширші категорії ВПО.
Подати заявку на компенсацію можна буде через застосунок «Дія». Згодом з’явиться можливість оформлення документів у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або через нотаріуса.
Ця ініціатива має на меті забезпечити базові житлові умови для тих, хто залишився без власного дому через війну, та підтримати інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у громади.
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
