Кабмін ухвалив постанови про підвищення окладів працівників апаратів судів

1 вересня 2025 року Кабінет Міністрів України підтримав ініційовані та розроблені Державною судовою адміністрацією України проєкти постанов щодо підвищення посадових окладів державних службовців, які працюють в апаратах судів.

Суть ухвалених рішень

З метою врегулювання проблеми фінансового забезпечення працівників апаратів судів уряд схвалив постанову «Про встановлення розміру додаткового коефіцієнта підвищення посадових окладів державних службовців в апаратах (секретаріатах) судів, інших органах та установах системи правосуддя».

Документ передбачає застосування додаткових коефіцієнтів до посадових окладів задля забезпечення конкурентоспроможності заробітної плати державних службовців у системі правосуддя.

Крім того, підтримано проєкт постанови «Про внесення змін у додаток 6 до Умов оплати праці працівників патронатних служб у державних органах», який також спрямований на підвищення рівня зарплат працівників патронатної служби апаратів судів.

Позиція Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя раніше підтримала ініціативу ДСА України щодо необхідності встановлення додаткових коефіцієнтів для працівників апаратів судів. ВРП звернулася до Кабінету Міністрів із проханням якнайшвидше розглянути та ухвалити відповідні постанови.

Очікувані результати

Урядове рішення має сприяти:

  • підвищенню мотивації працівників апаратів судів;
  • покращенню якості функціонування судової системи;
  • забезпеченню гідного рівня оплати праці для державних службовців у сфері правосуддя.

Джерело: Державна судова адміністрація України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *