З Ужгорода запустили перші поїзди євроколією до країн ЄС

12 вересня 2025 року з Ужгорода вирушили перші прямі пасажирські рейси до трьох європейських столиць — Братислави, Будапешта та Відня. Поїзди курсують європейською колією шириною 1435 мм, яка з’єднує Ужгород із Чопом.

Інфраструктурний прорив

Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки будівництву нової євроколії, зведеної вперше за часів незалежності України. Роботи виконано за участі АТ «Укрзалізниця» у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, а фінансування було забезпечено Європейською комісією (в межах програми Connected Europe Facility) та Європейським інвестиційним банком.

Символ європейської інтеграції

За словами віцепрем’єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби, запуск євроколії з Ужгорода є «символом інтеграції у спільний транспортний простір Європейського Союзу». Вже зараз українські пасажири можуть напряму дістатися трьох столиць ЄС без пересадок.

Нові маршрути

З 12 вересня також запущено новий маршрут №644/647 Захонь – Берегове – Боржава, який дозволяє пряме сполучення Берегового з угорським містом Захонь — важливим вузлом внутрішньої залізничної мережі Угорщини.

У грудні 2025 року, з оновленням графіку руху, планується впровадження зручних стиковок із внутрішніми рейсами, зокрема нічними поїздами, що дозволить українцям легко пересідати на європейські напрямки.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки