СБУ викрила схему розкрадання пожертв на ЗСУ: організатором був рецидивіст-наркоторговець

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрила злочинну групу, яка займалася розкраданням благодійних внесків, нібито зібраних на потреби Збройних сил України. Схема діяла на території Дніпропетровської, Харківської та Одеської областей у період з червня по серпень 2025 року.

Деталі злочину

За даними слідства, організатором оборудки виступив мешканець Дніпра — рецидивіст, який на той момент вже перебував під слідством за наркоторгівлю. Він зареєстрував псевдоблагодійний фонд під назвою «Разом ми єдині», через який збирав пожертви начебто для підтримки українських військових.

Загальна сума зібраних коштів становить понад 550 тисяч гривень. Водночас на реальні потреби фронту було спрямовано лише близько 10%. Решту 90% ділки розподіляли між собою.

До злочинної групи входило десятеро осіб, з яких лише двоє були ветеранами військової служби. Для конспірації учасників схеми переодягали у військову форму. Вони розміщували скриньки для збору готівки у людних місцях різних міст.

Проведення обшуків і затримання

17 вересня правоохоронці провели 20 обшуків за адресами проживання фігурантів та в офісі фонду. Під час слідчих дій вилучено:

комп’ютерну техніку та мобільні телефони; чорнову бухгалтерію з доказами злочинної діяльності; готівкові кошти, зібрані як пожертви; військову форму та інші засоби маскування.

За результатами обшуків затримано шістьох осіб. Усім їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України — незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинене за попередньою змовою групою осіб під час воєнного стану.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Джерело: Служба безпеки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки