У Львові майора ЗСУ засудили до 15 років за співпрацю з ФСБ

Залізничний районний суд Львова визнав винним у державній зраді та незаконному поводженні зі зброєю начальника квартирно-експлуатаційної служби львівської військової частини, майора Юрія Лаврика. Він отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як ФСБ завербувала українського майора

За даними слідства, Лаврика завербували співробітники ФСБ через його колишню дружину, мешканку окупованої частини Запорізької області, яка перейшла на бік Росії.

Протягом березня – червня 2024 року він знімав на телефон місця дислокації особового складу та техніки у Львові й передавав матеріали своїй ексдружині через Telegram. Крім того, Лаврик купував стартові пакети українських операторів та передавав їх для використання агентурною мережею ФСБ.

Затримання та докази

У червні 2024 року Служба безпеки України провела обшук у його помешканні. Правоохоронці вилучили автомат АКС-74У та 30 набоїв, які він незаконно зберігав.

На суді майор визнав провину, підтвердив співпрацю з ФСБ і факт передачі відео з дислокаціями військових. Він також заявив, що зброю привіз із Кривого Рогу, однак не зміг пояснити, чому не повідомив про її наявність.

Вирок суду

Суд призначив Лаврику покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Джерело: Залізничний районний суд Львова

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки