У Запоріжжі розслідують розтрату 230 млн грн на утримання дитбудинку без дітей

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо ймовірної розтрати понад 230 мільйонів гривень на утримання дитячого будинку «Сонечко» в Запоріжжі, з якого ще на початку повномасштабного вторгнення евакуювали всіх вихованців.

Деталі розслідування

Справу розслідують за ч. 2 ст. 364 ККУ — зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Покарання передбачає:

від 3 до 6 років ув’язнення, заборону обіймати певні посади до 3 років, штраф від 8,5 до 17 тис. грн.

Прокуратура повідомила, що вже проводяться першочергові слідчі дії для встановлення обставин і кола причетних осіб.

Що відомо про витрати

У 2025 році «Сонечко» мало найбільший бюджет серед усіх дитячих інституційних закладів України, попри відсутність дітей. Утримання евакуйованих 178 вихованців забезпечували інші заклади, куди їх перевезли. Більшість працівників залишилися в «простої» та отримували 2/3 ставки. Загалом витрати на дитбудинок без дітей перевищили 230 млн грн, переважно на зарплати й премії. Лише у вересні 2024 року вихователі закладу отримали премій на понад 800 тис. грн.

Контекст

Журналісти раніше писали, що діти, які фактично жили на Львівщині, офіційно продовжували значитися на обліку саме у запорізькому дитбудинку.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки