Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч заявив про рішуче прагнення своєї країни стати членом Європейського Союзу до 2028 року. Відповідну заяву він зробив під час саміту Європейської політичної спільноти, що відбувається 2 жовтня у Копенгагені.

Позиція Чорногорії
Спаїч наголосив, що Чорногорія є “лідером серед країн-кандидатів”, адже вже понад десять років узгоджує свою політику з ЄС. За його словами, країна має всі підстави для того, щоб стати наступним членом Євросоюзу:
- Чорногорія є членом НАТО;
- зовнішня політика повністю синхронізована з політикою ЄС;
- у країні вже використовується євро;
- інституційний розвиток визнано найсильнішим серед усіх країн-кандидатів.
“Ми маленька країна, але з великими амбіціями. Переговори з ЄС тривають майже 15 років, і настав час перейти до підготовки договору про приєднання. Це важливий крок як для Чорногорії, так і для самого ЄС”, – підкреслив прем’єр.
Контекст
Чорногорія офіційно розпочала переговори про вступ у 2012 році. Відтоді країна поступово наближає своє законодавство та інституції до стандартів Євросоюзу. На сьогодні вона вважається однією з найбільш готових до вступу держав-кандидатів.
Саміт Європейської політичної спільноти став для Подгориці майданчиком, щоб ще раз продемонструвати свою готовність інтегруватися до європейської родини та закликати лідерів ЄС активізувати процес підготовки договору про членство.
Джерело: Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
