Антимонопольний комітет України (АМКУ) відкрив справу стосовно 155 суб’єктів господарювання, що входять до складу п’яти найбільших аптечних груп країни.

Кого стосується розслідування
Йдеться про мережі:
- Аптека «АНЦ»
- Аптека «Доброго дня»
- Аптека «9-1-1»
- Аптека «Подорожник»
- Аптека «Бажаємо здоров’я»
Станом на липень 2025 року ці мережі контролюють 64% роздрібного товарообігу лікарських засобів і мають 42% усіх аптечних точок країни (7742 торгові точки).
У чому підозрюють порушення
За даними комітету, з лютого 2025 року спостерігається зменшення обсягів реалізації препаратів трьох українських виробників, хоча попит на них залишався стабільним.
Це пов’язують із обмеженням їх присутності в аптеках ТОП-5 мереж, що може свідчити про узгоджені дії та призвести до недопущення чи обмеження конкуренції.
Позиція АМКУ
Комітет вважає, що ці групи аптек мають ознаки ринкової влади і здатні впливати на умови обігу товарів.
Розслідування має встановити, чи були дії аптечних мереж спрямовані на усунення українських виробників з ринку та створення монопольних умов.
Джерело: Антимонопольний комітет України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
