Колишній керівниці Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомлено про підозру у службовій недбалості, яка призвела до значних збитків державному бюджету. Про це інформують Офіс генерального прокурора та Державне бюро розслідувань.

Завищена оренда вдвічі
За даними слідства, у травні 2021 року посадовиця уклала договір оренди нежитлового приміщення в Києві для потреб працівників Секретаріату. Вона діяла всупереч вимогам Бюджетного кодексу України, не провівши належного обґрунтування вартості оренди.
Правоохоронці встановили, що орендна плата була завищена удвічі від ринкової вартості. Попри це, упродовж 2021–2022 років екскерівниця продовжувала підписувати акти приймання-передачі послуг, що дозволило орендодавцю отримати понад 3,1 млн грн бюджетних коштів.
Наслідки та покарання
Згідно з висновками експертизи, державі завдано збитків на суму близько 1,6 млн грн.
Колишній посадовиці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам.
Жінці загрожує до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади.
Наразі їй вручили клопотання про обрання запобіжного заходу.
Контекст
Раніше правоохоронці вручили підозри колишнім посадовцям Київського авіаційного інституту, які, за даними слідства, заволоділи понад 16,6 млн грн бюджетних коштів через схему з так званими “мертвими душами”.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
