Світовий ринок криптовалют за добу втратив близько 150 мільярдів доларів, повідомляє Bloomberg. Причиною різкого падіння стала нова хвиля геополітичної напруженості між Вашингтоном і Пекіном, що спровокувала масштабне зниження вартості цифрових активів.

Біткойн, найбільший за капіталізацією цифровий актив, знизився на 3,75% — до близько 111 500 доларів станом на ранок вівторка в Лондоні. Ефір (Ethereum) втратив 7,5%, опустившись нижче позначки 4000 доларів. Менші та більш волатильні токени зазнали ще глибшого падіння, що загалом зменшило сукупну ринкову капіталізацію криптовалют на понад 150 млрд доларів за останні 24 години, згідно з даними CoinGecko.
Причини обвалу
Падіння відбулося після того, як Китай запровадив обмеження на американські підрозділи компанії Hanwha Ocean Co., одного з найбільших суднобудівників Південної Кореї. Це стало відповіддю на дії США проти китайського суднобудівного сектору.
Раніше, 10 жовтня, ринок уже зазнав значного тиску: близько 19 мільярдів доларів криптопозицій із кредитним плечем були ліквідовані після різкого розпродажу. Тоді президент США Дональд Трамп пригрозив новими митами проти Китаю у відповідь на обмеження експорту, запроваджені Пекіном.
Реакція ринку
Попри короткочасне відновлення у понеділок, більшість провідних токенів знову почали знижуватись. Інвестори продемонстрували високу нервозність — лише за добу вони вивели 756 мільйонів доларів з американських біржових фондів, пов’язаних із Bitcoin та Ethereum.
Аналітики вважають, що нинішнє падіння стало різким “перезавантаженням” ринку після періоду зростання та свідчить про підвищену чутливість криптоіндустрії до глобальних політичних подій.
Джерело: Bloomberg
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
