Суд визнав винною посадовицю Укргазбанку, яка розголосила дані фінмоніторингу та змінила банківську інформацію

Суд визнав винною начальницю одного з відділень Укргазбанку, яка розкрила службову інформацію та незаконно втрутилася в роботу банківських систем. Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки України (БЕБ).

Деталі справи

За даними слідства, посадовиця порушила закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”, розголосивши інформацію про фінансову операцію та її учасників.

Отримавши ці відомості під час виконання службових обов’язків, вона також без дозволу внесла зміни до даних, що оброблялися в автоматизованих банківських системах SCROOGE-III та WebBank.

Рішення суду

Південноукраїнський міський суд Миколаївської області визнав її винною за:

ч. 2 ст. 209-1 КК України — розголошення таємниці фінансового моніторингу; ч. 3 ст. 362 КК України — несанкціоновані дії з інформацією, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб.

БЕБ наголошує, що справа стала ще одним прикладом відповідальності за порушення правил фінансового моніторингу та незаконне втручання в роботу банківських систем.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки