Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове розслідування у справі колишньої голови Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), ексдепутатки облради Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні на 160 млн грн.

За версією слідства, Крупа у 2020–2024 роках разом із чоловіком і сином налагодила схему незаконного збагачення. Частину коштів вона легалізувала через фіктивний продаж нерухомості, після чого — вивезла за кордон і розмістила на рахунках у закордонних банках.
Нині сторона захисту ознайомлюється з матеріалами слідства. Після цього справу скерують до суду.
У вересні 2024 року за Крупу внесли заставу в 20 млн грн.
Передісторія справи
4 жовтня 2024 року правоохоронці викрили Крупу та її сина — посадовця Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський суд відправив її під варту на 60 діб із правом застави у 500 млн грн. Агентство з розшуку та менеджменту активів виявило у фігурантів 128 об’єктів нерухомості, 140 земельних ділянок, 30 авто, корпоративні права та мільйони гривень на рахунках. Розслідування hromadske виявило, що родина Крупи володіє 10 земельними ділянками та 9 будинками в селі Волиця, більшість із яких придбали у 2021–2022 роках.
Справу Крупи вважають однією з наймасштабніших у системі МСЕК — вона охоплює десятки епізодів і може стати прецедентною для всієї антикорупційної практики.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
