Україна та JICA підписали меморандум про гуманітарне розмінування

Стратегічне партнерство з Японією

22 жовтня 2025 року в межах конференції UMAC 2025 у Токіо Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Міністерство закордонних справ Японії підписали меморандум про співпрацю у сфері гуманітарного розмінування.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Документ закріплює партнерство між Україною та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), яке відіграє провідну роль у підтримці України у боротьбі з мінною загрозою.

Підписанти та значення меморандуму

Від України документ підписав міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев, від Японії — Надзвичайний і Повноважний Посол Масаші Накаґоме.

«Підписання меморандуму з JICA посилює безпеку через гуманітарне розмінування та підтверджує стратегічне партнерство України і Японії у відновленні ключових секторів економіки. Ми цінуємо готовність японських партнерів інвестувати в енергетику, інновації та сталий розвиток України», — зазначив Соболев.

Основні напрями співпраці

Меморандум передбачає реалізацію низки спільних програм і проєктів, зокрема:

розмінування сільськогосподарських угідь для відновлення продовольчої безпеки; підтримку українських виробників обладнання для розмінування та розвиток інновацій у цій сфері; посилення спроможності України у протимінній діяльності через навчальні та технічні програми за участі японських експертів.

Контекст

Україна є однією з найбільш замінованих країн світу. Підписання меморандуму з JICA стало черговим кроком у міжнародній коаліції підтримки гуманітарного розмінування, до якої вже долучились десятки держав і міжнародних організацій

Джерело: Пресслужба Мінекономіки

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки