Посадовців підозрюють у привласненні державних коштів

За процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективи НАБУ повідомили про підозру двом посадовцям Держспецзв’язку та двом представникам приватних компаній, причетним до схеми розкрадання коштів під час закупівель безпілотників для Сил оборони України.
Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Суть злочинної схеми
У 2023 році, після ухвалення змін до Державного бюджету, Держспецзв’язку отримало 30 млрд грн на закупівлю дронів.
Керівник одного з департаментів, за версією слідства, розробив план розтрати частини коштів через постачання техніки за завищеними цінами.
Постачання дронів здійснювалося наперед визначеними компаніями, а для імітації конкуренції у тендері залучалися підконтрольні фірми. До того ж, фальсифікувалися маркетингові дослідження, які мали підтвердити завищену вартість.
Завищені ціни та збитки державі
Згідно з матеріалами слідства, у травні–вересні 2023 року Держспецзв’язку придбало 400 дронів “DJI Mavic 3” та 1300 “Autel Evo Max 4T” за цінами, які перевищували ринкові на 70–90%.
Отримані кошти фігуранти виводили на рахунки підконтрольних компаній, завдавши державному бюджету збитків понад 90 млн грн.
Подальші дії
Досудове розслідування триває. Слідчі встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до реалізації цієї злочинної схеми.
У САП наголосили, що справа є черговим прикладом неефективного використання державних коштів, виділених на потреби оборони, та підтверджує необхідність посилення контролю за військовими закупівлями.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
