17 листопада 2025 року на Закарпатті після півторарічної паузи відновлено видобуток кам’яної солі на Тереблянському родовищі. Про це повідомив співвласник ТОВ «Катіон Інвест» Валентин Кондратьєв у коментарі виданню Nadra.info.

Відновлення робіт і перші контракти
За словами Кондратьєва, з 7 листопада підприємство знову розпочало видобування технічної солі, призначеної для промислової переробки.
«Уклали вже п’ять договорів із дорожніми службами — у Закарпатській області, а також на Львівщину і Житомирщину. Дотримуємося своїх обіцянок», — зазначив співвласник компанії.
Потужності родовища та стратегічне значення
«Катіон Інвест» отримала спецдозвіл на користування родовищем у 2017 році, а будівництво шахти стартувало в 2022-му.
У серпні 2023 року президент Володимир Зеленський заявляв, що родовище має потенціал забезпечити Україну кухонною та технічною сіллю.
Компанія планувала:
2024 рік — виробництво близько 60 тис. тонн технічної солі; 2026 рік — вихід на проєктну потужність у 450 тис. тонн на рік та запуск виробництва харчової солі.
Причини зупинки та зміна ситуації
У березні 2024 року видобування було призупинено через корпоративний конфлікт між акціонерами підприємства. Нині роботи відновлені.
Бенефіціарами ТОВ «Катіон Інвест» є Валентин Кондратьєв та Оксана Омельяненко.
Джерело: Співвласник ТОВ «Катіон Інвест» Валентин Кондратьєв
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
