На Закарпатті після тривалої перерви відновили видобуток кам’яної солі: підприємство заявляє про потенціал забезпечити всю Україну

17 листопада 2025 року на Закарпатті після півторарічної паузи відновлено видобуток кам’яної солі на Тереблянському родовищі. Про це повідомив співвласник ТОВ «Катіон Інвест» Валентин Кондратьєв у коментарі виданню Nadra.info.

Відновлення робіт і перші контракти

За словами Кондратьєва, з 7 листопада підприємство знову розпочало видобування технічної солі, призначеної для промислової переробки.

«Уклали вже п’ять договорів із дорожніми службами — у Закарпатській області, а також на Львівщину і Житомирщину. Дотримуємося своїх обіцянок», — зазначив співвласник компанії.

Потужності родовища та стратегічне значення

«Катіон Інвест» отримала спецдозвіл на користування родовищем у 2017 році, а будівництво шахти стартувало в 2022-му.

У серпні 2023 року президент Володимир Зеленський заявляв, що родовище має потенціал забезпечити Україну кухонною та технічною сіллю.

Компанія планувала:

2024 рік — виробництво близько 60 тис. тонн технічної солі; 2026 рік — вихід на проєктну потужність у 450 тис. тонн на рік та запуск виробництва харчової солі.

Причини зупинки та зміна ситуації

У березні 2024 року видобування було призупинено через корпоративний конфлікт між акціонерами підприємства. Нині роботи відновлені.

Бенефіціарами ТОВ «Катіон Інвест» є Валентин Кондратьєв та Оксана Омельяненко.

Джерело: Співвласник ТОВ «Катіон Інвест» Валентин Кондратьєв

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки