11 грудня 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення з посади судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Сергія Савицького на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку, що є несумісним зі статусом судді). Про це повідомила пресслужба ВРП.

Підставою для звільнення стало подання Першої дисциплінарної палати ВРП, яка притягнула суддю до дисциплінарної відповідальності та застосувала до нього дисциплінарне стягнення у виді внесення подання про звільнення. Палата дійшла висновку, що дії судді порушують засади доброчесності та підривають авторитет правосуддя.
Як раніше повідомляло НАБУ, Сергій Савицький системно ухвалював фіктивні рішення у цивільних справах щодо визначення місця проживання дитини з батьком. Такі ухвали надавали військовозобов’язаним чоловікам підстави для отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за кордон під час воєнного стану.
За даними слідства, рішення виносилися без участі сторін, фактично «одним засіданням», а вартість «послуги» становила 3 500 доларів США. Загалом зафіксовано 348 неправосудних рішень, ухвалених суддею у подібний спосіб. ВРП визнала таку поведінку несумісною зі статусом судді та такою, що грубо порушує присягу.
Джерело: Пресслужба ВРП
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
