18 грудня 2025 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №14093, яким пропонується перейменувати грошову одиницю «копійка» на «шаг». Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Результати голосування
За відповідне рішення проголосували 264 народні депутати. Законопроєкт ухвалено за основу, тож попереду — підготовка до другого читання.
Позиція НБУ та подальша доля монет
У Національному банку України зазначають, що нині в обігу перебуває близько 14 мільярдів монет. Після ухвалення закону планується випуск лише монет номіналом «50 шагів» упродовж перехідного періоду, орієнтовно 3–4 роки, у кількості кількох десятків мільйонів штук.
Монети дрібніших номіналів до обігу фактично не плануються, а готівкові розрахунки поступово мають зосередитись на сумах від 1 гривні й вище.
Коментар щодо майбутнього дрібних монет
Як підкреслив нардеп, монети, незалежно від їхньої назви, поступово зникатимуть з обігу внаслідок інфляційних процесів та девальвації національної валюти.
Джерело: Народний депутат Ярослав Железняк
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
