Уряд виділив 25 млн грн на генератори для культурних інституцій

Підтримка закладів культури в умовах енергетичних атак

Кабінет Міністрів України перерозподілив видатки держбюджету на 2025 рік і спрямував 25 млн грн на закупівлю генераторів та іншого обладнання для закладів культури. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Рішення ухвалили через постійні російські удари по енергетичній інфраструктурі, які створюють ризики для збереження музейних колекцій, архівів і бібліотечних фондів через можливі перебої з електропостачанням.

Хто отримає генератори та обладнання

Фінансування буде спрямовано на закупівлю генераторів та супутнього обладнання для національних театрів, музеїв, бібліотек, культурно-просвітницьких центрів і заповідників. Це має забезпечити можливість підтримувати необхідні умови зберігання фондів та безперервну роботу установ навіть у разі тривалих відключень світла.

У Міністерстві наголошують, що реалізація рішення дозволить зберегти культурну спадщину України та забезпечити надання культурних послуг населенню як важливий елемент духовної стійкості суспільства в умовах війни.

Контекст бюджетного фінансування культури

Раніше Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний бюджет на 2026 рік», яким на сферу культури передбачено 16,1 млрд грн із загальної суми видатків у 2,9 трлн грн. Це майже вдвічі більше, ніж торік, що свідчить про посилення пріоритетів держави у сфері культурної політики навіть в умовах повномасштабної війни.

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки