Хмельницька обласна прокуратура повідомила про підозру чотирьом фігурантам справи щодо розтрати 2,4 млн грн бюджетних коштів, виділених на капітальний ремонт харчоблоку ліцею в Кам’янці-Подільському. За даними слідства, йдеться про начальника та заступницю начальника управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради, інженера з технічного нагляду та директора приватного підприємства-підрядника.

Слідство встановило, що на ремонт харчоблоку було передбачено 12,2 млн грн із державного та місцевого бюджетів. У жовтні 2024 року управління освіти уклало договір із приватним підприємством, за яким підрядник мав завершити роботи до грудня 2024 року. Надалі, за версією правоохоронців, учасники схеми тричі вносили до актів виконаних робіт неправдиві відомості: підрядник завищував обсяги, інженер технагляду підтверджував їх, а посадовці управління підписували документацію, що й призвело до розтрати 2,4 млн грн.
Посадовцям управління, які також є депутатами Кам’янець-Подільської міськради, інкримінують розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Інженеру технагляду та директору підприємства закидають пособництво у розтраті (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України). Усі четверо також підозрюються у службовому підробленні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України). Наразі прокуратура вирішує питання щодо обрання запобіжних заходів та відсторонення підозрюваних від посад. Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку й не встановлено обвинувальним вироком суду.
Джерело: Хмельницька обласна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
