Для розселення ВПО держава передасть власну нерухомість та арештовані об’єкти під управлінням АРМА

Уряд ухвалив рішення передати для розміщення внутрішньо переміщених осіб об’єкти, що перебувають у державній власності та користуванні органів влади й держкомпаній, а також нерухомість, яка наразі управляється АРМА. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

За її словами, перший перелік уже сформовано: до нього увійшли 112 приміщень у різних регіонах України. Це житлові будинки спільного проживання, готелі, офісні приміщення та будівлі громадського дозвілля. До кінця січня ці об’єкти мають бути розподілені між органами, відповідальними за роботу з ВПО. Очікується, що скористатися цим житлом люди зможуть вже у першому кварталі 2026 року.

Кабмін також доручив Міністерству освіти і науки переглянути об’єкти, які протягом останнього року не використовувалися за призначенням в освітньому процесі. Такі приміщення також планують спрямувати під потреби розселення внутрішньо переміщених осіб. Для передачі подібних активів уже діє механізм, що дозволяє передавати їх новим управителям за 1 грн.

Наступним етапом стане формування розширеного переліку об’єктів: протягом місяця всі міністерства спільно з державними компаніями, обласними військовими адміністраціями та АРМА мають подати до уряду додаткові пропозиції щодо нерухомості, яку можна залучити для розміщення ВПО. Координацію процесу покладено на Міністерство економіки.

Джерело: Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *