Суд задовольнив клопотання прокурорів Запорізької обласної прокуратури та передав Національному агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) понад 10 млн грн, арештованих на рахунках громадської організації в межах кримінального провадження щодо незаконного привласнення благодійних коштів.

Суть кримінального провадження
За даними слідства, громадянин України заснував громадську організацію, яка отримала від міжнародної донорської структури благодійну допомогу на суму понад 17 млн грн. При цьому реальна діяльність об’єднання майже не відповідала цілям, задекларованим у статуті.
Слідство вважає, що засновник ГО, директор та їхній знайомий організували схему привласнення коштів, що надходили на рахунки організації.
Як працювала схема
Учасники схеми перераховували благодійні кошти на рахунки знайомих фізичних осіб-підприємців нібито за придбання товарів та оплату послуг. Фактично ж такі товари та послуги не поставлялися і не надавалися.
Отримані суми обготівковувалися та розподілялися між учасниками схеми. За попередніми підрахунками, їм вдалося привласнити понад 1 млн грн благодійної допомоги.
Понад 10 млн грн, що залишалися на рахунках ГО, правоохоронці встигли заблокувати. Ці кошти й були передані в управління АРМА за ухвалою суду.
Правова кваліфікація та слідчі дії
Учасникам схеми повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
ч. 3 ст. 201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку благодійної допомоги, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великому розмірі); ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом); ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 201-2 (замах на незаконне привласнення благодійних коштів у великому розмірі).
Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Запорізькій області, оперативний супровід забезпечують підрозділи Національної поліції.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
