Прокурори Хустської окружної прокуратури повідомили про підозру колишньому працівнику Держземагентства – кадастровому реєстратору, через службову недбалість якого із користування Національного природного парку «Синевир» вибули 2,6 га заповідних земель. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Обставини справи
Йдеться про землі лісового фонду, які ще з 2000 року належали державі та перебували у постійному користуванні НПП «Синевир». Відповідно до законодавства, такі ділянки природно-заповідного фонду не можуть бути передані у комунальну чи приватну власність.
За даними слідства, кадастровий реєстратор, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, не перевірив належним чином технічну документацію щодо однієї з ділянок. У результаті він зареєстрував її як землі сільськогосподарського призначення, хоча фактично вона знаходилась у межах Національного природного парку «Синевир» і належала до земель природно-заповідного фонду.
На підставі таких відомостей ділянка була віднесена до комунальної власності Синевирської сільської ради, що створювало реальні ризики її подальшої незаконної передачі у приватну власність.
Правова кваліфікація та подальші дії
Колишньому кадастровому реєстратору повідомлено про підозру у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
У ході досудового розслідування спірну земельну ділянку вже повернуто законному власнику – державі, у користування Національного природного парку.
Досудове розслідування здійснюють слідчі відділення поліції № 2 Хустського РУП за процесуального керівництва Хустської окружної прокуратури.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
