Експертиза оцінила збитки Києва від зриву будівництва метро на Виноградар у 2,3 млрд грн

Київська влада та КП «Київський метрополітен» у судовому порядку вимагають від АТ «Київметробуд» відшкодування майнової шкоди за невиконання у строк робіт з будівництва гілки метро на Виноградар. За результатами судової експертизи, збитки столиці оцінили у 2,3 млрд грн.

Суть претензій до підрядника

За даними метрополітену, «Київметробуд» виконував роботи на об’єкті у 2018–2023 роках, однак не завершив будівництво у строки, визначені договором.

Експерти встановили, що саме порушення строків і невиконання частини робіт спричинило Києву майнову шкоду на 2,3 млрд грн.

Окрім цього, КП «Київський метрополітен» заявляє право вимоги неустойки та штрафних санкцій на суму 1,36 млрд грн за прострочення завершення робіт і несвоєчасну здачу об’єкта в експлуатацію.

Отриманий висновок експертів буде використано як доказ у судовому провадженні за позовом метрополітену до АТ «Київметробуд».

Як розгортувалося будівництво метро на Виноградар

Нові станції «Мостицька» та «Проспект Правди» почали будувати у 2019 році, а відкриття планували на кінець 2021 року.

У вересні 2021-го «Київметробуд» звернувся до суду з вимогою офіційно перенести строки здачі об’єкта з листопада 2021 року на травень 2023-го, посилаючись на неможливість завершити роботи вчасно.

У лютому 2023 року компанія відновила будівництво, однак з осені 2023 року активні роботи фактично не велися. Зрештою «Київський метрополітен» розірвав договір з підрядником через зрив термінів.

Новим генпідрядником будівництва гілки метро на Виноградар визначено компанію «Автострада».

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки