Енергоатом розірвав 9 договорів на 1 ГВт після аукціону, щоб уникнути потенційних збитків

ДП «НАЕК «Енергоатом» розірвало контракти з дев’ятьма компаніями, укладені за підсумками останнього аукціону. Про це на засіданні ТСК щодо корупції у державних енергетичних підприємствах повідомив тимчасовий виконувач обов’язків керівника компанії Павло Ковтонюк.

За його словами, рішення ухвалили через ризик потенційних втрат після підвищення граничних цін на ринку. Йшлося про можливі збитки на рівні близько 2 млрд грн.

Ковтонюк зазначив, що загалом компанія «повернула» 1 ГВт та розірвала дев’ять договорів. Зокрема, 26 січня розірвали контракти на близько 400 МВт, 28 січня на 95 МВт, 29 січня на 470 МВт. За оцінкою керівника, це дозволило знівелювати приблизно 328 млн грн недоотриманих коштів.

Серед компаній, з якими припинено дію договорів, він назвав ТОВ «УПС Трейдінг», ТОВ «Таргет енерджі» та ТОВ «ЕСГ». На засіданні також прозвучало, що ці компанії закупили електроенергії на аукціоні суттєво більше, ніж зазвичай.

Керівник підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» Денис Позняков заявив, що компанію не попереджали про майбутнє підвищення прайс-кепів, тому під час аукціону вони не мали інформації, що угоди можуть призвести до значних фінансових ризиків. Раніше також повідомлялося, що компанія «Д.Трейдинг» зверталася до «Енергоатому» з пропозицією достроково припинити дію договору, укладеного за результатами цього ж аукціону.

Джерело: Тимчасовий виконувач обов’язків керівника компанії Павло Ковтонюк

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки