Викрито схему розкрадання майже 27 млн грн, призначених для допомоги деокупованим громадам Київщини

Правоохоронці повідомили про підозру п’ятьом особам у привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах. За версією слідства, фігуранти наживалися на закупівлях товарів першої необхідності для громад Київської області, які постраждали від російської агресії. Дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.

Хто фігурує у справі

За даними слідства, до складу групи входили представники благодійних організацій, приватний підприємець та помічник адвоката. Найближчим часом підозрюваним планують обрати запобіжні заходи.

Як працювала схема

Слідство вказує, що після звільнення частини Київської області у 2022 році держава виділила фінансування для забезпечення деокупованих громад продуктами харчування, товарами першої необхідності та генераторами.

Підозрювані, використовуючи реквізити підконтрольних благодійних фондів, подали до Міністерства соціальної політики листи з пропозицією виступити постачальниками гуманітарної допомоги. Після отримання понад 26,9 млн грн бюджетних коштів, за даними слідства, жодної фактичної поставки не здійснили.

Як приховували привласнення коштів

Отримані гроші, за версією слідства, вивели на рахунки фіктивних підприємств, які начебто постачали гуманітарні товари. Для маскування схеми до міністерства подавали завідомо неправдиву звітність про нібито відвантажені товари.

Позиція Генпрокурора і подальші дії

Генеральний прокурор Руслан Кравченко, коментуючи справу, заявив, що такі дії є неприпустимими з точки зору права та моралі в умовах воєнного стану. Також повідомляється, що тривають слідчі дії, у межах яких перевіряється можлива причетність членів комісії та посадових осіб Міністерства соціальної політики.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *