У Києві викрили посадовця КМДА на вимаганні «відкату» майже 1,2 млн грн за тендер

Прокурори спільно зі Службою безпеки України викрили посадовця КМДА, який, за даними слідства, вимагав від підприємця-переможця тендеру майже 1,2 млн грн неправомірної вигоди. Йдеться про закупівлю навчального обладнання.

За матеріалами розслідування, у грудні 2025 року комунальне некомерційне підприємство КМДА «Освітня агенція міста Києва» оголосило тендер на суму близько 8,3 млн грн. Після визначення переможця керівник підприємства ініціював зустріч та повідомив, що для підписання договору і подальших розрахунків потрібно передати йому 1,2 млн грн.

Посадовця затримали під час отримання коштів. Йому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України (вимагання та одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі). Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу та відсторонення підозрюваного від посади.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки