Запровадження електронних аукціонів на промисловий вилов риби суттєво збільшило надходження до бюджету: у 2025 році держава отримала 52,3 млн грн проти 15,4 млн грн у 2021-му.

За даними Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства, з отриманої у 2025 році суми 11,1 млн грн спрямували до спеціального фонду для фінансування заходів із зариблення водойм. Це має поєднувати прозорий розподіл ресурсу з його відтворенням.
Протягом року провели 599 аукціонів і уклали 189 договорів щодо 260 лотів. Найвищий рівень реалізації лотів зафіксували на Кременчуцькому та Канівському водосховищах, у пониззі Дністра й Дністровському лимані, а також на Дунаї.
У міністерстві також повідомили, що у 2025 році вилов водних біоресурсів становив понад 11,4 тис. тонн, а обсяг продукції аквакультури — понад 16 тис. тонн (переважно у ставках). У галузі працюють близько 6,5 тис. осіб.
Окремо зазначається, що у 2025 році забезпечили вселення майже 11 млн екземплярів водних біоресурсів, зокрема за рахунок коштів від електронних аукціонів. Додатково провели зариблення обсягом 50 тонн (короп, товстолоб, білий амур) у Дністровському лимані, Кременчуцькому та Канівському водосховищах.
Джерело: Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
