Відстрочку для звільнених з полону продовжують автоматично

Міністерство оборони України нагадало, що з 1 листопада 2025 року порядок оформлення відстрочки від мобілізації було суттєво спрощено. Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів № 560 і дозволяють у більшості випадків продовжувати відстрочку без повторних заяв та додаткових візитів до установ.

У Міноборони зазначають, що значна частина відстрочок нині продовжується автоматично. Зокрема, право на таке автопродовження мають особи, позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також військовослужбовці, звільнені з полону.

Автоматичне продовження відстрочки можливе за умови, що в облікових даних коректно зазначено строк її дії. Якщо у відомостях вказана конкретна дата завершення відстрочки, після її настання автоматичне продовження не здійснюється. Водночас, якщо строк відстрочки визначений як такий, що діє «до завершення мобілізації» (у застосунку «Резерв+»), вона автоматично оновлюється ще на 90 днів під час чергового продовження.

У разі якщо автоматичне продовження не відбулося, це може свідчити про відсутність або некоректність даних. У такій ситуації необхідно оновити інформацію або звернутися до будь-якого зручного центру надання адміністративних послуг незалежно від місця реєстрації.

У Міноборони також наголосили, що основним підтвердженням наявності відстрочки є електронний військово-обліковий документ у мобільному застосунку «Резерв+». Паперові довідки з печатками більше не видаються. За відсутності смартфона електронний документ можна сформувати та роздрукувати через застосунок «Резерв+», портал «Дія» або звернувшись до ТЦК та СП чи ЦНАП.

Джерело: Міністерство оборони України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки