Слідство заявило про $12,9 млн “відмивання” для Галущенка у справі “Мідас”

За версією слідства, у 2021–2025 роках злочинна організація у справі “Мідас” легалізувала 12,9 млн доларів корупційних коштів на користь колишнього міністра енергетики Германа Галущенка, який у матеріалах фігурує під кодовим ім’ям “Сігізмунд”.

Як стверджують детективи НАБУ, кошти переважно надходили та накопичувалися на рахунках фонду в банках Швейцарії, після чого розміщувалися на депозитах. За даними бюро, родина фігуранта могла отримувати з них додатковий дохід.

У матеріалах також зазначається, що під час перебування Галущенка на посаді на рахунки компаній, зареєстрованих на Маршаллових островах, надійшло понад 7,4 млн доларів, ще майже 4 млн доларів, за версією слідства, були видані у Швейцарії готівкою.

Окремо згадуються витрати, які слідство пов’язує з цими коштами, зокрема оплата навчання дітей у Швейцарії, медичні послуги та покупки брендового одягу. Для легалізації, за твердженням НАБУ, використовували криптовалюту з подальшим зарахуванням коштів на рахунки швейцарського фонду або видачею готівки колишній дружині фігуранта.

Раніше повідомлялося, що Вищий антикорупційний суд обрав Галущенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 200 млн грн.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки