Керівництву Полтавської обллікарні повідомили про підозру через схему на 11,5 млн грн

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури головному лікарю КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського» та двом лікарям-офтальмологам повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем і пособництві.

У чому підозрюють фігурантів

За даними слідства, керівник медзакладу організував схему отримання коштів від Національної служби здоров’я України за послуги, які фактично не підлягали оплаті.

Йдеться про операції з імплантації інтраокулярних лінз, які за програмою медичних гарантій мають бути безоплатними для пацієнтів.

Як, за версією слідства, працювала схема

Правоохоронці стверджують, що через відсутність необхідних матеріалів у лікарні пацієнтів фактично змушували купувати лінзи власним коштом.

Попри це, у звітності до НСЗУ вказували, що послуги нібито надавалися безоплатно з використанням матеріалів, придбаних самою лікарнею.

Які збитки встановило слідство

У ході розслідування, за даними прокуратури, задокументували понад тисячу таких випадків.

Слідство вважає, що схема діяла з серпня 2025 року та тривала близько семи місяців, а загальна сума збитків перевищила 11,5 млн грн.

Кваліфікація та подальші кроки

Дії підозрюваних кваліфікували за ч. 2 ст. 364 та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України.

Наразі їм уже обрали запобіжні заходи.

Контекст

У прокуратурі нагадали, що раніше на Київщині вже викривали подібні схеми у медзакладах Білої Церкви та Одеси.

Зокрема, у справі щодо Білої Церкви обвинувальні акти вже скерували до суду, а в одеському провадженні досудове розслідування триває.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки