Кіберзлочин на понад 127 млн грн у Львові: підозру повідомили заочно, частину коштів повернули потерпілим

У Львові триває досудове розслідування масштабного кіберзлочину, пов’язаного з незаконним заволодінням коштами підприємств через втручання у систему дистанційного банківського обслуговування «Клієнт-банк». Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Обставини справи

За даними слідства, 12 листопада 2025 року група осіб здійснила несанкціоноване втручання в роботу системи «Клієнт-банк» і перерахувала кошти з рахунків двох товариств.

Як зазначають у ОГП:

  • з рахунку одного підприємства вивели майже 48,8 млн грн
  • з рахунку іншого підприємства — понад 78,4 млн грн

Загальна сума збитків становить понад 127,2 млн грн.

Арешт рахунків і повернення коштів

У межах розслідування рахунки, на які були незаконно перераховані кошти, арештували. За рішенням слідчого судді частину коштів у сумі понад 53,6 млн грн уже повернули потерпілим підприємствам.

Підозрюваний і кваліфікація

Правоохоронці встановили одного з ймовірних учасників злочину. За інформацією ОГП, це 21-річний громадянин України, який перебуває на території Федеративної Республіки Німеччина.

Йому заочно повідомили про підозру у:

  • несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем
  • крадіжці в особливо великих розмірах
  • легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом

Подальші кроки

Наразі, за повідомленням Офісу генпрокурора, вирішується питання щодо оголошення підозрюваного в міжнародний розшук та проведення стосовно нього спеціального досудового розслідування.

Джерело: Офіс генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *