НАБУ і САП завершили розслідування у справі колишнього держсекретаря Мін’юсту

НАБУ і САП завершили досудове розслідування у справі щодо ймовірного заволодіння державними коштами під час закупівель Міністерства юстиції України.

Серед підозрюваних у справі — колишній державний секретар Мін’юсту, колишні начальник та заступник начальника управлінь міністерства, а також бенефіціарний власник і двоє керівників товариства з обмеженою відповідальністю.

За версією слідства, бенефіціарний власник ТОВ розробив схему, за якою посадовці міністерства забезпечили внесення змін до кошторису на 2021 рік. Це дозволило провести закупівлю послуг із модернізації апаратно-програмного комплексу та багатофункціональних пристроїв. Надалі, як стверджують правоохоронці, для формування завищеної очікуваної вартості були використані заздалегідь підготовлені комерційні пропозиції, а для створення видимості конкуренції в торгах формально залучили ще одне підприємство.

У НАБУ зазначають, що внаслідок реалізації цієї схеми Міністерство юстиції закупило послуги з модернізації апаратно-програмного комплексу та 1285 багатофункціональних пристроїв за завищеною вартістю. За даними слідства, державному бюджету завдано збитків на суму понад 19,5 млн грн, якими учасники оборудки заволоділи. Частину коштів, орієнтовно 10 млн грн, за версією правоохоронців, перерахували на рахунки суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності.

Дії фігурантів кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України. Одному з керівників ТОВ також повідомили про підозру за ч. 2 ст. 209 КК України — легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом. Крім того, начальнику одного з управлінь Мін’юсту додатково інкримінують ч. 1 ст. 263 КК України.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *