Майору, який очолює фінансово-економічну службу однієї з військових частин Запорізької області, повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та недбалому ставленні до військової служби. За даними слідства, йдеться про незаконне нарахування бойових виплат і збитки державі на загальну суму понад 11,6 млн грн. Про це повідомили в органах прокуратури.

Слідство вважає, що з кінця серпня 2023 року до грудня 2024 року посадовець умисно сприяв незаконному нарахуванню додаткової винагороди у розмірі 100 тисяч гривень військовослужбовцям фінансово-економічної служби, які фактично не виконували бойових завдань на першій лінії оборони. На підставі підготовлених документів командир частини видавав накази про виплату такої винагороди 11 військовим. Загальна сума цих виплат, за версією слідства, склала 4 252 368,82 грн.
Крім того, правоохоронці встановили, що підозрюваний передав підлеглому логін і пароль від електронного кабінету. Надалі, як стверджує слідство, той використовував систему «Зарплатний проєкт» для внесення до списків на виплату неіснуючих військовослужбовців, зміни банківських реквізитів та перерахування коштів на власні рахунки. Унаслідок цього збитки військовій частині, за оцінкою слідства, становили 7 359 923,53 грн.
25 лютого 2026 року за процесуального керівництва Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону майору повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 та ч. 4 ст. 425 КК України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, однак прокурор уже подав апеляційну скаргу на це рішення.
Раніше у цьому ж провадженні повідомили про підозру начальнику розрахункової групи фінансово-економічної служби, який, за даними слідства, відкрив 14 банківських рахунків і незаконно заволодівав бюджетними коштами через маніпуляції з виплатами. Наразі він перебуває під вартою. Досудове розслідування здійснює Територіальне управління ДБР у Мелітополі.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
