Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у справі про заволодіння коштами банківської установи на суму майже 35 млн грн. Обвинувальний акт уже скеровано до суду.

За даними слідства, керівництво банку діяло у змові з власником конвертаційного центру та іншими особами. У межах цієї схеми посадовці надали кредити двом підприємствам, пов’язаним із конвертаційним центром, без належного забезпечення та з порушенням вимог законодавства.
Як, за версією слідства, працювала схема
Отримані кредитні кошти підприємства використали для придбання іноземної валюти, після чого одразу перерахували її за кордон на рахунки компаній-нерезидентів.
Як зазначають у ДБР, перекази здійснювали під виглядом попередньої оплати за товари за фіктивними контрактами.
Згодом щодо підприємств-позичальників було розпочато процедури банкрутства. У результаті виведення ліквідних активів банк також став неплатоспроможним і був ліквідований.
Сума збитків і фігуранти справи
Слідство встановило, що через ці дії банківській установі завдали збитків на 34,9 млн грн.
До суду вже передали обвинувальний акт щодо колишнього голови правління банку та директора одного з підприємств, яке входило до структури конвертаційного центру.
У чому обвинувачують фігурантів
Їм інкримінують заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Йдеться про ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Санкція цієї статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
