НАБУ і САП викрили схему розкрадання 19 млн грн на закупівлі матеріалів для оборонної галузі

НАБУ і САП спільно з Управлінням СБУ у Дніпропетровській області викрили схему розтрати коштів під час закупівлі матеріалів для потреб оборонного сектору.

За даними слідства, йдеться про закупівлю алюмінієвого прокату одним із державних підприємств оборонної галузі у квітні 2022 року.

Як, за версією слідства, діяла схема

Слідство вважає, що частиною коштів, виділених на закупівлю, вирішив заволодіти перший заступник директора заводу.

До реалізації схеми, за даними правоохоронців, він залучив керівника структурного підрозділу підприємства, а той — директора товариства, яке постачало алюмінієвий прокат.

Попри те, що компанія була готова поставити продукцію за ринковою вартістю, на прохання службових осіб ціни у комерційній пропозиції завищили. У результаті товар продали державному підприємству приблизно на третину дорожче.

Яка сума збитків

За версією слідства, загальна сума збитків державному підприємству перевищила 19 млн грн.

Правоохоронці зазначають, що ці кошти учасники схеми згодом конвертували у готівку.

У чому підозрюють фігурантів

Дії першого заступника директора заводу кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Керівнику структурного підрозділу заводу та директору товариства інкримінують ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Джерело: НАБУ і САП

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *