За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та за оперативного супроводу Головного управління внутрішньої безпеки СБУ викрито двох посадовців Служби безпеки України на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

16 березня 2026 року у межах кримінального провадження в порядку ст. 208 КПК України затримали заступника начальника ГУ СБУ у місті Києві та Київській області, заступника начальника УСБУ у Рівненській області, а також цивільну особу-посередника.
Що встановило слідство
За даними слідства, фігуранти вимагали від підприємця понад 600 тис. доларів США за вплив на хід досудового розслідування.
Йшлося, зокрема, про перекваліфікацію раніше зареєстрованого кримінального правопорушення, непритягнення до кримінальної відповідальності винних осіб, натомість притягнення до відповідальності підставних осіб, а також нестворення штучних перешкод під час видобутку бурштину на території області.
На чому затримали фігурантів
Правоохоронці затримали зазначених посадовців і посередника під час отримання 250 тис. доларів США як частини неправомірної вигоди за фальшування кримінального провадження.
Окрім цього, за даними слідства, вони також отримували 22 100 доларів США за сприяння у видобутку бурштину.
Що відбувається далі
Наразі тривають невідкладні обшуки у службових кабінетах ГУ СБУ у місті Києві та Київській області, УСБУ в Рівненській області, а також за місцями проживання фігурантів.
Слідчі дії тривають. Правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення затриманим про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України та обрання їм запобіжних заходів.
Джерело: Служба безпеки України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
