Посадовця Дніпровської міськради судитимуть через переплату понад 11 млн грн на утепленні будинку

Прокурори Дніпропетровської обласної прокуратури завершили досудове розслідування щодо посадовця одного з департаментів Дніпровської міської ради, через службову недбалість якого територіальна громада переплатила понад 11 млн грн під час утеплення будинку.

За даними слідства, у 2024 році міськрада уклала договір із підрядною організацією на утеплення покрівлі та фасаду. Відповідальний посадовець під час погодження тендерної документації не перевірив її на відповідність вимогам законодавства.

У результаті до кошторису безпідставно включили податок на додану вартість, хоча в цій ситуації ПДВ не підлягав нарахуванню відповідно до Податкового кодексу України. Через це підряднику зайво перерахували з бюджету понад 11 млн грн.

Порушення встановили під час аудиту, який підтвердив суму збитків. Наразі кошти вже повернуто до бюджету територіальної громади.

Обвинувальний акт передано до суду. Посадовцю інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, за ч. 2 ст. 367 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУНП у Дніпропетровській області, оперативний супровід забезпечувало ГУ СБУ у Дніпропетровській області.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *