Прокурори завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо посадовця одного з департаментів Дніпровської міської ради, через службову недбалість якого громада переплатила понад 11 млн грн. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, у 2024 році міськрада уклала договір із підрядною організацією на утеплення покрівлі та фасаду будинку. Відповідальний посадовець під час погодження тендерної документації не перевірив її на відповідність вимогам законодавства.
Унаслідок цього до кошторису робіт включили податок на додану вартість, хоча в цьому випадку він не підлягав нарахуванню відповідно до Податкового кодексу України. Як зазначають у прокуратурі, це призвело до безпідставного перерахування підряднику понад 11 млн грн із бюджету.
Порушення виявили під час аудиту, який підтвердив суму збитків. Наразі кошти вже повернуто до бюджету територіальної громади.
Посадовцю інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
