Махінації з вугіллям під час війни: до суду передали справу екстоппосадовця Міненерго

До суду скерували обвинувальний акт стосовно трьох осіб, яких підозрюють у завданні майже 12 млн грн збитків державному енергогенеруючому підприємству під час енергетичної кризи, спричиненої повномасштабною війною. Серед обвинувачених — колишній заступник міністра енергетики, екснардеп і колишній директор ДП «Укрвугілля».

За даними слідства, влітку 2022 року, коли державні шахти скоротили видобуток вугілля, Кабмін доручив ДП «Укрвугілля» забезпечити паливом окремих виробників електроенергії, зокрема державне ПАТ «Центренерго», за рахунок цільових коштів.

Слідство вважає, що бенефіціар приватної компанії у змові з ексзаступником міністра схилив керівника держпідприємства продати вугілля саме цій фірмі, попри наявну заборгованість перед ДП на понад 50 млн грн. У серпні 2022 року компанія отримала майже 24 тис. тонн сировини, яку згодом перепродала з націнкою майже 20 млн грн.

Водночас «Центренерго», за даними слідства, недоотримало 12,5 тис. тонн вугілля і було змушене закуповувати його у вересні-жовтні 2022 року вже за значно вищою ціною, через що переплатило майже 12 млн грн.

Оборудку викрили у липні 2024 року, а досудове розслідування завершили у червні 2025 року. Фігурантам інкримінують зловживання службовим становищем.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *