ВАКС затвердив угоду з ексдепутатом Одеської облради у справі про незаконне збагачення

9 квітня 2026 року Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та колишнім депутатом Одеської обласної ради. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Як зазначається, ще до повідомлення про підозру колишній депутат повністю визнав свою вину в набутті активів, вартість яких істотно перевищувала його законні доходи, та сам ініціював укладення угоди про визнання винуватості.

Йдеться про нерухомість, придбану у 2023–2024 роках на Одещині, а саме житловий будинок і споруди, розташовані в дачно-будівельному кооперативі. За даними САП, вартість цих активів на 11 021 837 грн перевищувала законні доходи посадовця.

Суд визнав його винуватим за ч. 1 ст. 368-5 КК України та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, строком на 2 роки.

Водночас на підставі ч. 2 ст. 75 КК України засудженого звільнили від відбування основного покарання з випробуванням. Йому встановили іспитовий строк та поклали відповідні обов’язки.

У межах угоди він також зобов’язався перерахувати 11 млн грн до державного бюджету як еквівалент предмета правопорушення, а ще 2 млн грн — на підтримку Збройних сил України через благодійний фонд «Повернись живим».

Вирок набере законної сили через 30 днів з дня проголошення, якщо його не оскаржать в апеляційному порядку.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки