На Одещині правоохоронці викрили схему фіктивного працевлаштування на комунальному підприємстві критичної інфраструктури, працівники якого, зокрема, залучаються до розчищення територій та розбору завалів після обстрілів.

За даними слідства, на підприємстві формально оформили 90 осіб, які фактично не виконували жодної роботи. Водночас їм безпідставно нарахували майже 15 млн грн заробітної плати.
Правоохоронці стверджують, що отримані кошти такі “працівники” передавали організаторам схеми. Крім того, частині з них незаконно оформили відстрочку від мобілізації.
За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону про підозру повідомили п’ятьом посадовцям підприємства. Серед них — виконувач обов’язків директора, начальник відділу кадрів, його перший заступник і заступник, а також головний інженер.
Слідство вважає, що схема діяла з лютого 2024 року. Людей оформлювали на роботу лише на папері, без фактичного виконання обов’язків. У результаті вони отримували стаж, соціальні гарантії та, в окремих випадках, бронювання від мобілізації.
Окрім цього, на підприємстві штучно збільшували штат, через що реальні працівники виконували більший обсяг роботи, тоді як у документах підприємство виглядало повністю укомплектованим.
За даними слідства, безпідставне “бронювання” оформили для 13 осіб, чим, як вважають правоохоронці, було створено перешкоди для проведення мобілізаційних заходів і діяльності Збройних сил України.
Усіх підозрюваних затримали. Двох із них суд відправив під варту без права застави, ще трьом визначили альтернативу застави у розмірі від 4 до майже 5 млн грн.
Під час понад 60 обшуків правоохоронці вилучили документацію, чорнові списки, банківські картки та інші докази. Досудове розслідування триває.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
