Прокуратура вимагає від ДП «Ліси України» майже 387 млн грн через незаконні рубки в Карпатах

Прокуратура Івано-Франківської області подала до суду позови до ДП «Ліси України» про стягнення майже 387 млн грн збитків, завданих унаслідок незаконних рубок у заповідних лісах Карпат.

Йдеться про один із найбільших зафіксованих випадків екологічних порушень у межах одного кримінального провадження. За даними слідства, у 2022 році посадові особи тодішнього ДП «Кутське лісове господарство» організували системне знищення лісів на території Яблунівського та Березівського лісництв у межах національного природного парку «Гуцульщина».

У прокуратурі зазначають, що рубки проводили без необхідних погоджень і лімітів, зокрема без дозволів профільного міністерства, обласного управління екології та науково-технічної ради нацпарку.

За версією слідства, для прикриття незаконних дій використовували фіктивні документи. Масове знищення дерев оформлювали як «санітарне оздоровлення», а в документах вказували інші види рубок.

З квітня по грудень 2022 року, за даними правоохоронців, незаконно вирубали понад 9 тисяч дерев на площі більш ніж 108 гектарів. Загальна сума збитків становить 386 813 845 грн.

У прокуратурі наголошують, що йдеться не про окремі епізоди, а про системну схему. Відшкодування збитків вимагають від ДП «Ліси України» як правонаступника ДП «Кутське лісове господарство», яке увійшло до його складу у 2022 році.

Господарський суд Івано-Франківської області вже відкрив провадження за цими позовами.

Водночас кримінальне провадження щодо посадовців лісгоспу завершено, а обвинувальні акти вже передано до суду.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *