Івано-Франківський міський суд визнав винним чоловіка у сприянні незаконному заволодінню майном Української державної будівельної корпорації та призначив йому покарання у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомили у ДБР, йдеться про активи та об’єкти нерухомості підприємств, що входили до групи компаній Укрбуд, зокрема офісні приміщення у центральній частині Києва. Загальна сума збитків у цій справі перевищує 119 млн грн.
За даними слідства, засуджений сприяв незаконному заволодінню майном підприємства, зокрема частками його засновників, використовуючи підроблені документи. У бюро зазначають, що до схеми були причетні понад 15 осіб, серед яких нотаріуси, службові особи підприємств та інші учасники.
У ДБР уточнили, що дії окремих суб’єктів, підслідних бюро, розслідуються в межах окремого кримінального провадження. Частина підозрюваних перебуває за межами України та оголошена у розшук.
Крім того, щодо ще вісьмох обвинувачених у цій справі наразі триває судовий розгляд по суті.
У серпні 2025 року фігуранта екстрадували до України з Німеччини. Після затримання йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а у листопаді 2025 року досудове розслідування завершили і скерували обвинувальний акт до суду.
Суд визнав чоловіка винним у пособництві в незаконному заволодінні майном підприємства. Окрім позбавлення волі, йому також заборонили протягом двох років обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.
Також суд застосував конфіскацію всього належного йому майна.
У ДБР додали, що під час розгляду справи обвинувачений перерахував майже 400 тис. грн на підтримку Збройних сил України.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
