До суду скерували справу щодо одного з колишніх членів правління АТ «Львівгаз», якого обвинувачують у схемі із завищенням тарифів на розподіл газу.

За даними слідства, до офіційних розрахунків обсягів нормативних втрат газу вносили завідомо неправдиві відомості. Саме цей показник враховується під час формування тарифу: чим більшими є втрати, тим вищою стає ціна для споживача.
Слідство встановило, що в документах штучно завищили кількість зношених газопроводів та обладнання, які нібито експлуатуються понад 25 років. Саме для таких об’єктів передбачаються більші нормативні втрати.
У результаті, за версією правоохоронців, обсяг таких втрат безпідставно збільшили майже на 2,82 млн кубометрів газу на рік. Це вплинуло на тариф: його підвищили на 14,8 грн за тисячу кубометрів.
Як наслідок, до вартості послуг, за даними слідства, безпідставно включили майже 3,7 млн грн. Ці кошти сплатили комунальні підприємства Львівщини, зокрема «Залізничнетеплоенерго», «Львівтеплоенерго», «Стрийтеплоенерго», «Червоноградтеплокомуненерго» та «Дрогобичтеплоенерго».
У правоохоронців вважають, що отриманими коштами обвинувачений, як один із керівників товариства, міг розпоряджатися на власний розсуд.
Йому інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.
Досудове розслідування у справі здійснювали слідчі ГУНП у Львівській області за оперативного супроводу УСБУ у Львівській області.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
