Арбітраж у Швейцарії зобов’язав американського постачальника повернути Міноборони України понад 18 млн доларів

Арбітражний трибунал Швейцарського арбітражного центру ухвалив рішення у справі за позовом Міністерства оборони України до американського постачальника. Трибунал визнав порушення контрактних зобов’язань з боку компанії, задовольнив вимоги української сторони в повному обсязі та постановив стягнути на користь Міноборони понад 18 млн доларів США.

Причина спору

Арбітражне провадження ініціювали через недопоставку боєприпасів. За умовами контракту, укладеного на початку повномасштабного вторгнення РФ, американська компанія мала у короткий строк поставити партію артилерійських боєприпасів. Українська сторона здійснила 100% передоплату, однак постачальник поставив лише третину замовленого та з істотним простроченням.

Позиція постачальника і висновки трибуналу

Компанія стверджувала, що виконала контракт належним чином, і наполягала на тому, що до договору нібито вносилися зміни. Також відповідач заявляв, що Міноборони нібито погодилося покривати додаткові витрати на пошук і закупівлю боєприпасів, а ще висував звинувачення у недобросовісній процесуальній поведінці.

Трибунал погодився з позицією української сторони. Він підтвердив, що змін до контракту не вносили, а постачальник не виконав зобов’язання належним чином. Вимоги щодо повернення сплаченої суми за недопоставлені боєприпаси та стягнення штрафних санкцій визнали обґрунтованими. Аргументи та звинувачення відповідача суд відхилив.

Хто представляв інтереси України

Представництво прав та інтересів Міністерства оборони України забезпечувало Міністерство юстиції України. Консультації з питань швейцарського права в цьому провадженні надавала міжнародна юридична фірма Staiger Attorneys at law Ltd.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки