Мільярди під виглядом «інструкцій»: у Києві викрили податкову схему аптечних мереж

У Києві правоохоронці заявили про припинення схеми, за якою низка аптечних мереж, за даними слідства, легалізувала понад 2 млрд грн. Виведення коштів маскували під оплату «інструкцій» з дезінфекції приміщень через механізм роялті.

Як повідомляють у прокуратурі, протиправний механізм викрили прокурори Печерської окружної прокуратури міста Києва за сприяння профільного підрозділу Державної податкової служби України. Йдеться про легалізацію коштів, отриманих унаслідок мінімізації податкових платежів окремими аптечними закладами.

За версією слідства, у 2021 році організатор зареєстрував патенти, пов’язані з дезінфекцією приміщень та обробкою від щурів із використанням ультразвукового випромінювання. Надалі упродовж 2022–2025 років десять аптечних мереж сплачували роялті за користування цими патентами, зокрема під виглядом оплати інструкцій з дезінфекції. У прокуратурі стверджують, що фактично таким способом мільярди гривень виводили у тінь.

Підозри повідомили директору та головному бухгалтеру фірм, які, за даними слідства, представляли власника патентів, укладали договори та підписували з аптеками акти виконаних робіт. Їм інкримінують службове підроблення за ч. 1 ст. 366 КК України. Організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 366 та ч. 3 ст. 209 КК України, йдеться про службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом.

У прокуратурі зазначають, що під час розслідування також буде надано оцінку діям посадових осіб аптечних закладів, які, за версією слідства, користувалися цією схемою. Досудове розслідування триває.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки